©UCF 2001
   


 

Frontman: Míša Leicht, (+42) 0603/540035
Manažer: Honza Homolka (+42) 0602/159113
Hotline: Hravá Ema (+42) 0609/333333

Staršie INFO (99-00)
Ešte staršie INFO (98-99)


Po zadaní vášho emailu budete službou woko.cz informovaní o pridaní každej novinky!!!


COP vo Folk & Country

(1.2.) Áno, neuveritelná vec je definitívne potvrdená. V novom čísle časopisu Folk & Country by sa mal COP konečne po rokoch objaviť v serióznej forme interview s fotkami. Podla nášho zdroja by sa malo jednať o cenzurované ukážky zo fotorománu "Tvrdě nejen hrajem" zhotoveného počas "nácviku" s novou zostavou. Či klucí nasledne objavia aj v pripravovanej knihe aktov českých celebrít sa však správy rôznia. Údajne však ponúkali odvážnejšie pózy ako bola publikácia schopná uniesť a tak sa v nej nakoniec zrejme vôbec neobjavia. F&C je však isté. O tom, či v únoru/březnu aspoň splní sen tisícov anonymných "ultrafans" - COP na titulnej strane už ale zdroj nehovorí. Nechajme sa prekvapiť. Asi by to ale bolo príliš super... Čo poviete?

Tch


Pietna spomienka

(14.1.) U príležitosti rozpustenia unikátneho bullgrassového orchestra Forehand sme pre vás pripravili päť MP3 ukážok z ich jediného opusu "Múžeš bejt". Nebráňme sa slzám priatelia, sú na mieste...

Tch


Bomba je tu!!!!!!!

(8.1.)Míšovo embargo pominulo a tak uverejňujeme správu 1. kalibru: COP mení zloženie! Petr Nowak a Míša Rohrich definitívne odchádzajú do Semtexu . Namiesto nich prišliel na basu staronový ostrielaný copák Zdeněk Fík (cca 10 rokov v bande, 4CD) a na banjo hviezna akvizícia Martin Fridrich(31), rodným menom Vabank Unit. Ako sa vyjadril Míša: "Je to teďka fakt děsnej nářez...vono je tak tak dobrý, až se toho bojim" Klucí údajne od základu preorali repertoár a vracajú sa k starý osvedčeným peckám typu Harley a pod, kde by malo najviac zažiarit Martinovo drtivé Fleckovské banjo a hlas (ML: "...no a von má taky úžasný vejšky, fakt jo.") Momentálne sa COP venuje pilnému nacvičovaniu, údajne každú sobotu majú skúšky(!) a dokonca koncom januára/ledna chystajú sústredenie na Šumave, odkial by mali rovno vyraziť na koncerty. S Forehandom sa situácia vyvinula zatial tak, že ho Míša dočasne rozpustil. Jeho ďalšiu budúcnosť vidí skôr v tvrdom rockovejšom štýle (bullgrass - pozn.UCF), asi bez banja. ML: "No, ale určitě to bude nějaká těžká řežba..."

Tak to sú správy hodné poriadnej sprchy. Kto sprchu po ruke nemá, môže sa očistiť a zdesinfikovať vnútorne. Na zdravie!!!

Tch


COP na Nove

(8.1.)Ďalšia horúca novinka k nám prenikla od nemenovaného manažéra COPu. Ivan Mládek vraj pre TV Nova bude nakrúcať 28.2. v Klatovoch obdobu známej Čundrkántryšou, a s dvoma songami by mal vystúpiť aj COP! Môžme len špekulovať, či charakter relácie bude obdobný tej predošlej a či klucí budú zapojení do nejakých veselých zábaviek a súťaží, čo by bol iste pohlad k nezaplateniu...:-))). Hádam teda všetko klapne a COP úspešne postaví svoju základňu aj na husto obývanej "Planetě Nova".

Tch


Didaktický buldozer (?)

(7.1.)Od našich ultracopáckých kolegú na plzeňském odboru ministerstva školství ČR k nám pronikla superutajovaná informace ohledně výběrového řízení na hudební doprovod k připravovaným multimediálním CD-ROMúm pro nejmenší školáky. Jako první v sérii "Škola čurdou" by mělo jít o lákavý titul "Kdopa by se počtú bál?", který by snad měla doplnit copácká píseň "JEDNOU" z posledního alba Bič. "Zdá se, text pana Vopavy skutečne dětem pomáha pochopit zejména zákonitosti při násobení nulou (...dva krát nic je nic, pozn.UCF)" tvrdí jistý nejmenovaný vysoce postavený úředník MŠ. Experti rovněž projevili zájem i o protikuřáckou agitku "Smoke, smoke, smoke". Z rodící se dohody ale nakonec údajně sešlo, jelikož nikdo přesně nevěděl, o čem píseň je, jestli kouření náhodou naopak nepodporuje a co se to vlastně v písni kouří. Nicméně tyto sypatické aktivity, jinak zcela nebullgrassového establishmentu, byť se střídavými výsledky - nelze než vítat.

X.


Kult v MP3!

(5.1.)Takže slubované MP3 ukážky z Lucerny LIVE! sú na svete. Je ich šest, podla nášho citlivého náhodného výberu. Ak by sa niekomu zdali málo reprezentatívne, môže napísať - alebo zmeníme, alebo čo-to pridáme, alebo zmažeme dotyčný mail. No proste niečo z toho.

Tch


Copácka bullgrasstronómia

(25.12.)Ak sa vás oslovilo naše predposledné zamyslenie na tému COP a surrealismus (Bullgrasstronómia), pripravili sme pre vás samostatné surrealistické oddelenie UCF, mimo fyzický aj tematický rámec tradičných Zamyslení. Odkaz na toto oddelenie sa nachádza o.i. na titulnej strane (HOME) v spodných rámčekoch. Sme presvedčení, že sa tým opäť po mnohýkrát len podčiarkla univerzalita a mágia uzatvorená v copáckych formách.

Tch


Ukážky z CD "Bič" a "Pár Minut" v MP3!

(25.12.)Ako správne naznačuje titulok, skutočne sa aspoň niekedy stalo čo sme velkolepo avizovali, Odfčul si možete vychutnať časti zo spomínaných CD aj vo formáte MP3 a po novom roku plánujeme zaradiť aj segmety z ultrakultovej Lucerna LIVE! Rozsah každej ukážky je obmedzený jednak formou skladby a tiež bohužial možnosťami prenosu dát cez modem... Každopádne - ak chcete počut všetky skladby a celé, nie je nič lahšieho, ako si príslušné CD kúpiť. Ak tak spravíte na koncerte, klucí vám ho rozhodne radi podpíšu, pokreslia či akokolvek inak znehodnotia.(K skladbám sa dostanete kliknutím na nadpis, alebo na notu na hlavnej lište)

Tch


Dostanou copáčky reedici?

(14.12.) Jak se dalo čekat, nové CD začalo další drtivé tažení po ultracopáckých přehrávačích (a nervech ostatních rodinných příslušníkú). Multimediální track ale přinesl očekávanou změnu - miláčcí doma, napočkání a kdykoliv. No je to paráda.
UCF kanály ale zaznamelaly i četné negativní reakce na titulní foto, resp. na ovladací menu, které mnohým ultracopáčkám vneslo do jindy tak vzrušujícího a nerušeného prožitku nečekané problémy. Citujeme z autentického emailu: "...takže jediné, co mu tak trochu vytýkám, je ten obal a tím pádem i ovládací menu. Brala bych, spíš než záda lepé děvy, hrudník neméně lepého svalnatce. Nejsem schopna si zapamatovat, jestli na video mám kliknout na tanga, nebo na ruce.......prostě je to na dlouho..." Protože tato reakce není ojedinělá, do stádia vážných úvah se zatím dostala varianta reedice alba s novým dizajnem. Jerry Štěrba údajně slíbil, že jaro stráví v posilovně, aby CD "Bič" uspokojilo copáčky skutečne "po včech stánkách, které si dovedou představit". Přejme jim to.

X


Bude bomba!

(11.12.) Odporúčame sledovať INFO začiatkom budúceho roku. Máme pre všetkých copákov a copáčky pripravenú malú informačnú bombu. Nó, my by sme ju vykecali aj hneď, ale Míša určil časovanie. Nedá sa inak...
Rovnako na budúci rok je naplánované v spolupráci s manažerom COPu Honzom Homolkom - skvalitnenie rubriky KONCERTY. Okrem väčšej spoľahlivosti pribudnú konkrétne miesta aj časy vystúpení!!! (Keďže na január/leden má band naplánované hlavne skúšanie, fakticky to vypukne cca vo februári/únoru.)

Tch


Míša na vlnách UCF

(11.12.) Ak šťastena zapraje (a Míša splní čo slúbil) prudko sa zdvihne vedecko-bluegrassová úroveň našich pochybných stránok. Máme od neho totiž sľúbenú štúdiu/úvahu "Vo stavu českýho bluegrássu", ktorú jeden ešte pochybnejší nemenovaný country & folkový plátok uverejniť odmietol. No, nerobme z toho žiadne aféry, každý má právo na názor. Ten Míšov sa veríme objaví u nás.

Tch

Fernet, mravenci a obtiahnuté pulóvre => KŘEST

(10.12.) Ták, a máme (takmer všade) pokrstené! UCF boli pri tom Brnenskom a treba povedať, že i keď v bašte "Panenky" - účasť, atmosféra aj bar mali veľmi slušnú úroveň. Krstil Ruda Křesťan, ako je vzhľadom na náše rýpanie do Trávy:-) napodiv stále dobrým zvykom. Trochu sa Fernetom cvrklo po diele, (viac do štamprdlí...) a bolo. Hošani mierne upravili playlist, a okrem zaradenia úplných noviniek z "Biča" vytiahli aj zopár klasík, a tak sme sa zas po čase vyplakali na niektorých starších perlách z "Lucerna LIVE", ach. Kilom třešní na dortu bola ovšem úžasná scénka "Mravenec a primátorka", údajne zo spoločenského života kapely pri oslavách 20tín. Nedá sa popísať, jednoznačne treba vidieť! Celkovo veľmi pozitívne kultúrne vyznenie vystúpenia nemálo podporili aj niektoré brnenské copáčky, v proklate obopnutých pulóvroch a sukniach - úúúf - nedá sa popísať, jednoznačne treba...

Tch


Tak teda bič...

(6.12.) Po prísľuboch a všeliakom balamútení nás Míšom, vás nami a vôbec tak vzájomne - nové CD je konečne tu. Iste ste si ale všimli, že sa nakoniec klucí napriek našej (dez)informácii rozhodli pre pôvodný názov "Bič", i keď kvôli jeho pekelnej strohosti až do poslednej chvíle váhali. Na prelomu roku chytáme preview diela, snáď aj s nejakou tou MP3 ukážkou pre trestuhodne nezasvätených

Tch


Držíme sa!!!

(14.10.)Zaujímavé veci sme sa nedávno dozvedeli z auditového serveru navrcholu.cz Naše stránky si s takmer 35.000 unikátnymi hosťami a 73.000 zhliadnutými stránkami stabilne udržujú 30-35. miesto z bezmála 1000 zaregistrovaných hudobných webov. Denne sa s copáckou ideológiou, či už prostredníctvom Testov, Blbiniek, alebo informácií zoznámi v priemere 40 ludí, ktorí si prezrú asi 80 strán. Z "priamej konkurencie", t.j. homepage českých kapiel a intreprétov nás ale predstihli iba Tři sestry, Lunetic, Lucie a Nohavica. Prístupy na stránky iných českých bluegrassových kapiel sa totiž zväčša pohybujú max. iba v niekoľkých tisícoch... Takže vďaka a voľte aj naďalej Cop!

Tch

Aktuality zo štúdia

(9.10.)Pred niekoľkými málo hodinami sa realizovala nahrávka prvej piesne na nové CD, ktoré sa napriek avízam nebude volať "Bič" ani "Co nám k ránu táhlo palicí", ale jednoducho "COP". Bude obsahovať 12 jednoznačných hitoviek a dokonca aj multimediálny bonus z dielne Vinceho. Vzhľad tradične ním vytvoreného obalu vám (dúfam) poskytneme v najblišších hodinách, dňoch alebo niekedy inokedy. Hodobná stanica MTV (Magyar televísió) už skupinu údajne kontaktovala ohladne zaradenia nejakého klipu do jej vysielania. Kedže ale tá vraj žiaden dostatocne reprezentatívny nemá, chytajú sa poslať aspoň výber toho najlepšieho z domáceho videa Jerryho Štěrby. O jeho zaradení do vysielania vás budeme informovať.

Tch


Dústojná oslava vánoc

Jelikož to už s novým albem Copu vypadá více než nadějně, chlapci si pro nás připravili vánoční koncertní bloky, ve kterých kromě křtu nověnarozeného disku, společné meditace a rychlokursu jazzgymnastiky uvidíte mnoho hezkého a zajímavého. Přijít mají i milí hosté kteří jen prohloubí atmosféru pohody a vzájemného porozumění, které tak dúvěrně známe ze všech nahrávek našich oblíbených interpretú. Navštivte proto některé z vystoupení souboru a dústojně tak oslavte příchod vánoc. Pokud venkovní teplota klesne pod -10C, budou prý púvabné asistentky podávat teplé kakao a koláčky. Radujme se přátelé!

X


Karel drogy nebere (ani Míša)!

Áno, je to tak. Pod vplyvom tejto iste bohulibej agitačnej piesne, alebo skôr pod vplyvom úplne niečoho iného sa Míša rozhodol nadobro aj na zlo skoncovať s odporným návykom a prestal fajčit/nekouří!!! Skutočne je tomu tak, nekecáme! V čase Dobrofestu (koniec augusta/srpna) to ťahal už mesiac a pol. A rovnako ako Karel Gott v pesnièke, aj Míša v reále najmä kvôli hlasu, s ktorým údajnì už začínal mať vážne problémy. želajme mu výdrž a neponúkajme ho!!!

Tch

UCF: Fabulácia, nepresnosti a pravopisné chyby su vyhradené!


Ten, kto by sa chcel s ostatnými podelit o svoj vzťah k COPU, alebo sa chcel na stránkach inak slovne vybúriť (vítame aj foto) má šancu. Tešíme sa!
MenoE-Mail

Ak vo Vás buší srdce Copáka......pridajte na svoje stránky našu ikonku.

ultracopfans@email.cz