©UCF 2001


 

Z HISTÓRIE: COP pre nás objavil, a o tomto čine rozprávajú mnohé legendy a prehnané skazky, v tých starých divokých časoch roku 1994 pri podriemkávaní pri ČT2 náš priatel Tchurillo Baloo Plenkovič. Týmto sa doživotne stal duchovným patriarchom UCF a všetko čo vyvedieme ide na jeho zodpovednosť, hehe.

Vysunute pracovisko UCF na Kysuciach
klik sem a vidis dalsie fotky

Od pamatného roku '95 náš život viedol všeliakými cestami, a všade sme sa snažili oboznamovať ludí s COPom a s UCF ponukajúc pri tom lákavú možnost členstva až dokým sme nezistili, že takému pochybnému združeniu ako UCF najviac vyhovuje diaspórický model členstva výhradne duchovného - kto aspoň trocha zaslzel pri "Pár minut" či pri "Hárleji" vyletel z kože - je Ultracopák. Koncom roku 1997 sa začala písať internetová história UCF, za ktorú vďačíme vtedajšiemu zápalu kamaráta Džonyho. S pôvodného výplodu jedného nočného úletu sa však začali profilovať "seriózne" stránky s pravidelne updatovanými rubrikami ako napr. Zamyslenie, ktoré sa viac-menej udržali doteraz. Vývoj ale napreduje a tak po sme +/- ročnej technickej pauze v sezóne 99/00, kedy celú výrobu stránok definitívne prevzal Tchurillo, rozšírili "služby" o konečne naozaj pravidelný copácky INFOservis a aktualizované Koncerty.

UCF in action

ŽHAVÁ SÚČASNOSŤ: Ták, píše sa rok 2001 a UCF hojdavým krokom vtúpilo do šiesteho roku svojej pochybnej existencie. Akčný tím Tchurillo-DonPedro je stále pri sile, napriek všakovakým experimentálnym experimentom a davom neodbytných múz. Technik Džony definitívne upadol do súkolí pracovného procesu(česť jeho pamiatke). Každopádne cieľ - širenie copáctva po sieti môžeme označiť za pekne rozbehnutý, štatistiky navrcholu.cz vravia za všetko. Rovnako aj opisy našich Testov z Blbiniek na množstve humoristických sajtoch a novoobjavený surrealistický rozmer rozmer COPu svedčia o univerzálnosti a nosnosti ultracopáckej myšlienky.

 

Tchurillo(23)

El duce, duch a šéf-ideológ UCFwebu. Udržiava kontakt s Míšom a COPom, často za cenu bolenia hlavy na druhý deň a následne vymýšľa zaručene pravdivé INFO. Výzor nekompromisne nekompromisného intelektuálne založeného alpinistu skrýva jemnú poetickú dušu s nežným vzťahom k zlatavým liehovinám. Jeho neistý barytón všade neodbytne krákorajúci Pár minut či Bílým koní, (sem-tam) privádza aj tie najotrlejšie folkáčky k slzám. Inak budúci láskavý pedagóg s pochopením pre teteliace sa deťúrence presne ohraničeným odstupom min.750m. Avšak aj lingvista, majúci krajné porozumenie prevažne pre kypré študentky cca nad 17. Keď je so Stopom na skale, sypú sa kamene a kliadby.
 

Džony(24)

Duchovný otec projektu UCFwebu. Vie obsluhovať a vlastní šeliaké výdobytky techniky, lebo je taký technický typ. Každému však ukrutne rád poradí. Ale inak to myslí dobre. Hoci sa už dlhší čas venuje iba bohatnutiu, jeho zásluhy sú stále nehynúce a večné, a taktiež pri tvorbe nových vecí sa furt +/- vychádza z toho čo tu po sebe zanechal. Zvyčajne to býva Grant´s 50% whisky. Copácky život ale zanedbáva, nosí sako & kravatu, a pravidelne sa holí i češe. Ešte aby sa oženil a môžme ho rovno vylúčiť. No, ale keďže nás takmer pravidelne korumpuje cestami v požičanej Felícii, nebude to asi až také horúce...


Don Pedro (22)

V rámci UCFwebu večný kibic, nespokojenec a provokatér, avšak jeho autorský podiel na jeho obsahu je neprehliadnutelný. Taktiež priekopník surrealistického stravovania ("Bullgrasstronómie), ktorého rozvíjaniu obetuje všetok volný čas, úspory i figúru ramenatého vodnopólistu. Povestný sukničkách a sexualcowboy. Bohužial jeho búrlivé historky sú krajne neoveritelné, keďže celý rok trávi mimo Slovenska blúdením (najčastejšie stopom) po európskych univerzitách, kde hladá vzdelanie a čistú lásku. Jeho výdrž pri konzumácii liehovín je povestná, najmä podla vlastného častého rozprávania. Skutočnosť býva prozaickejšia. Z celého UCF ale potom najlepšie juchá.

Syrák(25)

Kultová postava UCF. Jeho nezabudnuteľné výroky a činy nevyliečitelne ovplyvnili každého kto s ním prišiel do styku. Jeho partnerku však prekvapivo najmenej. Neúnavný nonkonformista, nezávislák, ochranár, greenpeasák, aktivista, bojovník proti zastaralým konvenciám, spiatoèníctvu, čudným novotám a pokroku vôbec. Pracuje v nadnárodnej korporácii s počítačmi. Ale možno je to iba príprava na zdrcujúci útok. Alebo na èokolvek iné. Má rád B.Flecka, R.Jelínka a J.Daniel´s-a. Ako jediný bol na vojne (desiatnik-rakeťák) a preto na Silvestra odborne odpaluje všetky rachejtle. Ide mu to. Inak je pod papučou.


Stopo(21)

Zlými jazykmi zvaný aj "Kutil Tim". Je najvyšší člen UCF. Z toho mu ale nevyplývajú žiadne privilégá, ako by si on furt predstavoval. Prd. Stále niečo žerie, najčastejšie obložený rožok, ktorých má zakaždým úctyhodnú zásobu (8-12). Keď nežeria a ani nerozmýšla čo by zožral tak spí, alebo nad niečím dumá. Je nádejným psychológom (vidno aj z fotky), takže to zväčša bývajú samé nezrozumitelné, sofistikované či inak úchylné nezmysly. Často si na niečo spomenie, desne sa smeje, ale málokedy potom povie čomu... Je zanietený rozprávač ftipov, historiek a najrôznejších nezmyslov. Furt niekam lezie, riadko sa istí a vôbec nepadá.
 


ultracopfans@email.cz