©UCF 2000


 

KRČMOLEZECTVO

máš na to?


 
  Všetci sme si bohovsky vedomí, že k zdravému životu patrí všeličo, v miernych dávkach dokonca aj šport. Spoločne sa usilujeme udržať vo forme naše spohodlnelé tela pravidelným trénovaním orientačných behov (tzv. orienteering courses). Jednou z malo známych odnoží tohto športu, ktorú sa snažíme propagovať, je tzv. krčmový trek (orienbeering courses), vo vyšších formách - krčmolezectvo (mountbeering). Patria podobne ako crosspub, do veľkej rodiny pubdoor športov. Tieto sa podobajú na štafety, len miesto kolíkov sa podávajú dvere od krčmy, nebehá sa, ale vrávorá - hlavne v cieľovej rovinke. Vyžaduje veľkú fyzickú aj psychickú zdatnosť ako absolútne zdravie pretekára, nepodlomené neuváženou bezmäsitou diétou či inými feministickými slintami.

Krčmolezectvo kladie doraz nielen na fyzické kvality pretekára. Väčšina bodov v konečnom hodnotení sa totiž získava v tzv. "streľbe" : dorazivší pretekár pri jednom pive "strieľa obete" , tj rozpráva báchorky o svoje horolezeckej minulosti/prítomnosti - počet získaných bodov sa rovná počtu poslucháčov s ústami rozďavenými ako nové vráta v momente, keď dorazí nasledujúci závodník.

Máme pre vás pripravený test, v ktorom si môžete zistiť, pred tým než sa neuvážene vrhnete do tréningového procesu, nakoľko máte predpoklady uspieť v tomto náročnom, no krásnom športe.
 

1) Podľa vás, Správny krčmolezec (SK):
a) má za klobúkom mydleničku
b) nemá za klobúkom mydleničku, ale sojčie pierko
c) má horalský klobúk desivo rozozratý od etanolu

2) Podchladeniu sa SK prezieravo vyhýba tým, ze:
a) oroseným pohárom štrngá v páperových rukaviciach
b) chladené nápoje si necháva servírovat inými
c) ku chladným  nápojom si dáva teplý párok

3) Fluorovo zltá farba skeletových topánok, ktorými je kazdý SK vybavený slúzi na:
a) zlachčenú identifikáciu „tvrdeho borca" v sere nocneho vlaku
b) aby sa nestratil medzi pisoarmi, prip. aby ho rano lahsie nasli pod stolom
c) je vedecky dokazane ze, fluorovo zlta farba, na sposob feromonov, neodolatelne pritahuje prsnate krcmarky a ine citlive folkacske publikum

4) Jazvu na predlakti ziskal SK pri:
a) 200-metrovom pade pocas jedneho zo svojich prvovystupov v dalekych  Himalajach
b) opakovanom nereagovani na dorazne „NIE!" istej horolezkyne
c) neopatrnom umyvani riadu

5) SK este nebol na Evereste lebo:
a) sa proti nemu podlo spikol cely horolezecky svet
b) je to iba velka kopa snehu, do krcmy daleko - o nicom...
c) este nema kablovku

6) SK za mladi:
a) trnavsku stovku behal ako rozohriatie pred treningom
b) nepil a nefajcil
c) sa vasnivo zamiloval do horolezkyne, ale v rozhodujucej chvili nevedel rozopnut  sedak

7) Tyzdnove strnisko si SK udrziava:
a) lebo to tak ma kazdy drsny horolezec
b) aby nebolo vidiet ked sa pri rozpravani bachoriek cervena
c) pravidelnym opomijanim hygieny

8) Skromny usmev sa zjavi na tvari SK, ked rozprava:
a) ako minule tahal Messnera z nejakej slamastyky
b) aky je skromny
c) ako sa mu naposledy vydarila babovka

9) Svoje historky obmiena SK podla poctu:
a) neskusenych okolosediacich
b) poldecakov v sebe
c) poldecakov, ktore mu este mozu neskuseni okolosediaci zaplatit

10) SK:
a) bol vsade
b) nebol vsade, ale kludne by mohol, keby chcel
c) dobre pozna jedneho co vsade bol
 

Zúčtovanie:

Ak vo vašich odpovediach prevažuje:

A) Balamutenie ti spôsobuje rozkoš! Denne sa iste riadiš podľa hesla: "Niet nudných historiek o ľahkých výstupoch, sú iba lezci bez fantázie." Nech pred tebou sedí spitý drevorubač, alebo Carmen Electra, vidíš len príbeh, ktorý sa ti práve rodí v hlave. V tej chvíli si schopný presvedčiť aj turistu v lanovke, že idete každý opačným smerom... Keďže si už asi zabudol, čo je vymyslene a čo sa naozaj stalo, tvoje Krčmolezectvo dosahuje vrcholovú úroveň, k čomu ti môžeme len a len gratulovať!

B) Tvojmu krčmolezeckému výkonu niečo chýba. Si síce po dvoch rumoch schopný tvrdiť, že si sa guľoval s Messnerom na vrchole Everestu, a že bola strašná prča keď ste sa spúšťali dole na kyslíkových bombách. Ale chvasceš sa len vtedy, keď o dačo ide (ohnivá dievčina pri stole a pod.). Pamätaj, že keď už - tak poriadne, keď huby dokorán - tak všade a furt! Veď zveličenie nie je klamstvo a nakoniec ani na klamstvo sa nezomiera... Pridaj a úspech sa dostaví!

C) So svojimi pravdivými príbehmi dieru do krčmy rozhodne nespravíš! Buď sa riaď tým, že Správny krčmolezec hovorí pravdu, len keď mu nič iné nezostáva (a aj vtedy to aspoň nejako prifarbí), alebo zmeň krčmu. To by ale bolo také riešenie ako prechod z ovsákov na sóju. Ak teda nevieš klamať, ostáva ti sa navliecť do drahého horolezeckého výstroja , dobre ho dotrhať, na mačkách a cepíne vyštrbiť zuby, obiť email, a pripadne si ešte spôsobiť nejaké drobné zranenie, najlepšie na tvári. Takto si musíš sadnúť do krčmy a čakať. Niekto si isto prisadne a z tvojho zakaleného pohľadu a desivého výzoru už historku vymysli sám.

DonPedro & Tchurillo

 


Máš z života prdel?
dozvíš se to z našeho jednoduchého testu


Ústav Experimentálneho Experimentovania
cieľom experimentálnych experimentov je najmä osvetliť existenciu života v abiotických podmienkach (pri štúdiu, v práci, v manželstve). Tento doteraz nevysvetliteľný fakt (tzv. Mirákulum) však začína na veľké sklamanie teológov, mystikov, gnostikov a schizofrenikov poodhŕňať rúšku svojho tajomstva


Metóda automatickej panvice 
malý úvod do tajomnej krásy (nad)prirodzeného varenia, ktorý vznikol ako samovoľný prepis metódy automatického textu za stavu žalúdočného nadšenia (épanouissement gastrique)


Deklarácia Nadgastronómie
základné vyhlásenie zásadného významu, ktoré zhrňuje veškerý surrealistický ideovo-revolučný základ Nadgastronómie, zo dňa 16.12 2000 v Horných Medzipupovciach