©UCF 2002


 

klik sem a vidis dalsie fotky
plzeňský Sinatra - Míša Leicht

IDEOLÓGIA:Ultra Cop Fans klub (UCF) bol založený na festivale Zahrada 95 ako (po)volné združenie fanatických obdivovatelov majstrovstva, virtuozity a nekonvečného prístupu hošanov z COPU k veci. Jeho ídeovou náplnou je bezhraničná podpora a šírenie Copáckeho ducha nielen vo svojom okolí, ale aktuálne aj vo všetkých internetových hladačoch sveta (Yahoo, Zoznam, Svetnahovno.cz a pod...) Na oboznámenie sa s copáctvom, ktoré sa UCF snaží propagovat, postačí návšteva koncertu COPu , koncertu moderovaného íšom Leichtom, alebo najlepšie posluchom niektorého z ich hudobnych nosičov. Ako základ napríklad COP Lucerna LIVE, ktorej neopakovatelná spontánna atmosféra musí chytit za srdce každého, kto nejaké má.

mnohorozmerná je tvorba Copu...

UCF to je súčasť životného štýlu, presvedčenia a celkového náhladu na život. Základ členstva tvoria zanietení obdivovatelia horských (a ženskch) dominánt, zasnežených či odhalených panorám, členovia čundráckej platformy "poznaj krčmy Slovenska", fanatickí milovníci mäsových kulinársko-surrealistických experimentov, horolezci, pre ktorých by ráno bez jedného-dvoch pohárikov, pevných mačiek na vratkých na nohách a stredne silnej víchrice ani nemuselo prísť, jednoducho tí, ktorí na jazyku potrebujú cítiť okrem piva s klobásou aj štiplavú príchuť adrenalínu. Vzrušenie, napätie, TO čo v ušiach zaznieva takmer krajšie ako zurčanie vychladenej dvanástky a dych rozpálenej osemnástky- hudba kapely Cop - spojenie kataklyzmického nasadenia s čarovnou poetikou. TO čo zakladatel COPu Bohouš Chaloupek nazýval "mrď".

 


UCF v plnom nasadení

HISTÓRIA: Od pamatného roku '95 náš život viedol všeliakými cestami, a všade sme sa snažili oboznamovať ludí s COPom a s UCF ponukajúc pri tom lákavú možnost členstva až dokým sme nezistili, že takému pochybnému združeniu ako UCF najviac vyhovuje diaspórický model členstva výhradne duchovného - kto aspoň trocha zaslzel pri Pár minut či pri Hárleyi vyletel z kože - je Ultracopák. Koncom roku 1997 sa začala písať internetová história UCF, za ktorú vďačíme vtedajšiemu zápalu kamaráta Džonyho. S pôvodného výplodu jedného nočného úletu sa však začali profilovať "seriózne" stránky s pravidelne updatovanými rubrikami ako napr. Zamyslenie, INFO, Koncerty a pod., ktoré boli častokrát jediný pojítkom a orientačným bodom pre copuchtivých surferov. Časom sme rozšírili pôsobnosť UCF o nádejne sa rozvíjajúci disciplínu Bluegrasstronómia, v ktorej sme sa snažili upozorniť na mnohé paralely hladu po dobrej hudbe a dobrom jedle. Tieto si napriek našim očakávaniam získali zástupy chápajúcich nasledovníkov a dodnes tvoria základ všetkých prístupov na stránky.

ŽHAVÁ SÚČASNOSŤ: V súčasnosti (9/2002) môžeme činnosť stránok UCF označiť za utlmenú. Vznikom a pomerne dobrým fungovaním oficiálnych stránok COPu, ktoré si klucí robia sami (Z. Fík), odpadla potreba stále aktualizovaných stránok UCF. Čo nakoniec aktívni prispievatelia (Tchurillo a DonPedro), prikvačený ukončením sladkých štúdií a začiatkom pracovného procesu (8:00-16:30 bohajeho) iba privítali. Každopádne cieľ - širenie copáctva po sieti môžeme označiť za pekne rozbehnutý, štatistiky navrcholu.cz vravia za všetko. Rovnako aj opisy našich Testov z Blbiniek na množstve humoristických sajtocha či objavený surrealistický rozmer rozmer COPu svedčia o univerzálnosti a nosnosti ultracopáckej myšlienky.