©UCF 2001
   


 

Správy z roku 2001


Jerry v chomúte

(11.2)Ako už avizovala ultracopáčka Majka z koncertu v CI5, Jarda Jerry Štěrba buldozér dívčích.. atd. To už má za sebou. Všetci Copáci boli na obrade, nejednu slzu uronili. Samotný Jerry to ale údajne stíhal len tak tak, kedže v nervozite zabudol doma obrúčky/prstýnky... Vlastný ceremoniál potom stíhal s mienym sklzom. Ale moc mu to nepomohlo, oženili ho aj tak.

Tch


Nová sestava v CI5

(8.2.)Tak ve středu poprvé…..Už při vpádu do suterénních prostor pražské CIpětky bylo jasné, že NĚCO je jinak. Nikdy tady nebývá vyloženě prázdno, ale takovýhle nátřesk smíchovský střelecký klub patrně ještě nezažil. Hlava na hlavě, tělo na tělu, půllitr na půllitru, vše romanticky zahaleno v kouřovém oparu. Po počáteční panice, že jsme snad omylem přišli na bratry Nedvědy, jsme se přeci jenom probojovali na naše lukrativní místa naproti pódiu. Míša ještě stačil rozdat copácká PFka a už to vypuklo. Na pódium vtrhla nová, toužebně očekávaná sestava Copu a spustila. Nový bendžísta Martin Fridrich a taky basák Zdeněk Fík natěšené obdivovatele Copu plně uspokojili a ukázali, že se na tej chalupě v horách (kde Cop zkoušel nové finty, finesy a fóry) vůbec neflákali. Na koncertě zněly převážně kusy z posledního alba Bič, ale taky pár starších písniček. Klukům to hrálo snad samo a my všichni jsme si to krásně užili. Produkce byla samozřejmě proložena Míšovými vtípky, těžko uvěřitelnými :-) historkami, ale i zajímavými fakty ze života Copu. A i pro pravidelné návštěvníky copáckých koncertů to byly vesměs samé novinky, chuťovky a libůstky. Pomyslnou shnilou třešínkou na špičce dortu byla momentální indispozice Jirky Vopavy. Jak jsme se dozvěděli, má trochu problémy s hlasivkami a tak bohužel nemohl zpívat. Tak snad příště….Jerry Štěrba však mobilní jako vždy byl a tak jsme ochuzeni o jeho excelentní taneční čísla nebyli. Zapěl nám i novou písničku z posledního alba. Zpívá mu to krásně, možná i proto, že je z něj čerstvý ženáč. No a to už se pomalu blíží konec….. Rozvášněné publikum si vynutilo několikery přídavky a skončilo se tradičním "Don Pedro na kopci stál…" a všichni již určitě víte, jak to bylo dál… :-) Kluci jsou prostě miláčci a já už teď roním krokodýlí slzy, že jejich příští koncert v CI5, ještě k tomu na první jarní den, strávím na prosluněných stráních italských velehor…:-(

Majka


COP vo Folk & Country

(1.2.) Áno, neuveritelná vec je definitívne potvrdená. V novom čísle časopisu Folk & Country by sa mal COP konečne po rokoch objaviť v serióznej forme interview s fotkami. Podla nášho zdroja by sa malo jednať o cenzurované ukážky z fotorománu "Tvrdě nejen hrajem" zhotoveného počas "nácviku" s novou zostavou. O tom, či sa klucí nasledne objavia aj v pripravovanej knihe aktov českých celebrít sa však správy rôznia. Údajne však ponúkali odvážnejšie pózy ako bola publikácia schopná uniesť a tak nakoniec zrejme vybehne von bez nich. F&C je však isté. O tom, či v únoru/březnu aspoň splní sen tisícov anonymných "ultrafans" - COP na titulnej strane už ale zdroj nehovorí. Nechajme sa prekvapiť. Asi by to ale bolo príliš super... Čo poviete?

Tch


Pietna spomienka

(14.1.) U príležitosti rozpustenia unikátneho bullgrassového orchestra Forehand sme pre vás pripravili päť MP3 ukážok z ich jediného opusu "Múžeš bejt". Nebráňme sa slzám priatelia, sú na mieste...

Tch


Bomba je tu!!!!!!!

(8.1.)Míšovo embargo pominulo a tak uverejňujeme správu 1. kalibru: COP mení zloženie! Petr Nowak a Míša Rohrich definitívne odchádzajú do Semtexu . Namiesto nich prišliel na basu staronový ostrielaný copák Zdeněk Fík (cca 10 rokov v bande, 4CD) a na banjo hviezna akvizícia Martin Fridrich(31), rodným menom Vabank Unit. Ako sa vyjadril Míša: "Je to teďka fakt děsnej nářez...vono je tak tak dobrý, až se toho bojim" Klucí údajne od základu preorali repertoár a vracajú sa k starý osvedčeným peckám typu Harley a pod, kde by malo najviac zažiarit Martinovo drtivé Fleckovské banjo a hlas (ML: "...no a von má taky úžasný vejšky, fakt jo.") Momentálne sa COP venuje pilnému nacvičovaniu, údajne každú sobotu majú skúšky(!) a dokonca koncom januára/ledna chystajú sústredenie na Šumave, odkial by mali rovno vyraziť na koncerty. S Forehandom sa situácia vyvinula zatial tak, že ho Míša dočasne rozpustil. Jeho ďalšiu budúcnosť vidí skôr v tvrdom rockovejšom štýle (bullgrass - pozn.UCF), asi bez banja. ML: "No, ale určitě to bude nějaká těžká řežba..."

Tak to sú správy hodné poriadnej sprchy. Kto sprchu po ruke nemá, môže sa očistiť a zdesinfikovať vnútorne. Na zdravie!!!

Tch


COP na Nove

(8.1.)Ďalšia horúca novinka k nám prenikla od nemenovaného manažéra COPu. Ivan Mládek vraj pre TV Nova bude nakrúcať 28.1. v Klatovoch obdobu známej Čundrkántryšou, a s dvoma songami by mal vystúpiť aj COP! Môžme len špekulovať, či charakter relácie bude obdobný tej predošlej a či klucí budú zapojení do nejakých veselých zábaviek a súťaží, čo by bol iste pohlad k nezaplateniu...:-))). Hádam teda všetko klapne a COP úspešne postaví svoju základňu aj na husto obývanej "Planetě Nova".

Tch


Didaktický buldozer (?)

(7.1.)Od našich ultracopáckých kolegú na plzeňském odboru ministerstva školství ČR k nám pronikla superutajovaná informace ohledně výběrového řízení na hudební doprovod k připravovaným multimediálním CD-ROMúm pro nejmenší školáky. Jako první v sérii "Škola čurdou" by mělo jít o lákavý titul "Kdopa by se počtú bál?", který by snad měla doplnit copácká píseň "JEDNOU" z posledního alba Bič. "Zdá se, text pana Vopavy skutečne dětem pomáha pochopit zejména zákonitosti při násobení nulou (...dva krát nic je nic, pozn.UCF)" tvrdí jistý nejmenovaný vysoce postavený úředník MŠ. Experti rovněž projevili zájem i o protikuřáckou agitku "Smoke, smoke, smoke". Z rodící se dohody ale nakonec údajně sešlo, jelikož nikdo přesně nevěděl, o čem píseň je, jestli kouření náhodou naopak nepodporuje a co se to vlastně v písni kouří. Nicméně tyto sypatické aktivity, jinak zcela nebullgrassového establishmentu, byť se střídavými výsledky - nelze než vítat.

X.


Kult v MP3!

(5.1.)Takže slubované MP3 ukážky z Lucerny LIVE! sú na svete. Je ich šest, podla nášho citlivého náhodného výberu. Ak by sa niekomu zdali málo reprezentatívne, môže napísať - alebo zmeníme, alebo čo-to pridáme, alebo zmažeme dotyčný mail. No proste niečo z toho.

 

 

Aktuálne INFO  

Staršie INFO (99-00)

Ešte staršie INFO (98-99)

 

UCF: Fabulácia, nepresnosti a pravopisné chyby su vyhradené!
COP moc uvíta akékolvek vaše reakcie, názory,alebo aj príspevky na ultracopácku tému. (reportáž, fotky, výmysly, pochvaly a pod.) Do toho!!!
Ak vo Vás buší srdce Copáka......pridajte na svoje stránky našu ikonku.