©UCF 2000


 

Správy z rokov 1999-2000

 

Kult v MP3!

(5.1.)Takže slubované MP3 ukážky z Lucerny LIVE! sú na svete. Je ich šest, podla nášho citlivého náhodného výberu. Ak by sa niekomu zdali málo reprezentatívne, môže napísať - alebo zmeníme, alebo čo-to pridáme, alebo zmažeme dotyčný mail. No proste niečo z toho.

Tch


Copácka bullgrasstronómia

(25.12.)Ak sa vás oslovilo naše predposledné zamyslenie na tému COP a surrealismus (Bullgrasstronómia), pripravili sme pre vás samostatné surrealistické oddelenie UCF, mimo fyzický aj tematický rámec tradičných Zamyslení. Odkaz na toto oddelenie sa nachádza o.i. na titulnej strane (HOME) v spodných rámčekoch. Sme presvedčení, že sa tým opäť po mnohýkrát len podčiarkla univerzalita a mágia uzatvorená v copáckych formách.

Tch


Ukážky z CD "Bič" a "Pár Minut" v MP3!

(25.12.)Ako správne naznačuje titulok, skutočne sa aspoň niekedy stalo čo sme velkolepo avizovali, Odfčul si možete vychutnať časti zo spomínaných CD aj vo formáte MP3 a po novom roku plánujeme zaradiť aj segmety z ultrakultovej Lucerna LIVE! Rozsah každej ukážky je obmedzený jednak formou skladby a tiež bohužial možnosťami prenosu dát cez modem... Každopádne - ak chcete počut všetky skladby a celé, nie je nič lahšieho, ako si príslušné CD kúpiť. Ak tak spravíte na koncerte, klucí vám ho rozhodne radi podpíšu, pokreslia či akokolvek inak znehodnotia.(K skladbám sa dostanete kliknutím na nadpis, alebo na notu na hlavnej lište)

Tch


Dostanou copáčky reedici?

(14.12.) Jak se dalo čekat, nové CD začalo další drtivé tažení po ultracopáckých přehrávačích (a nervech ostatních rodinných příslušníkú). Multimediální track ale přinesl očekávanou změnu - miláčcí doma, napočkání a kdykoliv. No je to paráda.
UCF kanály ale zaznamelaly i četné negativní reakce na titulní foto, resp. na ovladací menu, které mnohým ultracopáčkám vneslo do jindy tak vzrušujícího a nerušeného prožitku nečekané problémy. Citujeme z autentického emailu: "...takže jediné, co mu tak trochu vytýkám, je ten obal a tím pádem i ovládací menu. Brala bych, spíš než záda lepé děvy, hrudník neméně lepého svalnatce. Nejsem schopna si zapamatovat, jestli na video mám kliknout na tanga, nebo na ruce.......prostě je to na dlouho..." Protože tato reakce není ojedinělá, do stádia vážných úvah se zatím dostala varianta reedice alba s novým dizajnem. Jerry Štěrba údajně slíbil, že jaro stráví v posilovně, aby CD "Bič" uspokojilo copáčky skutečne "po včech stánkách, které si dovedou představit". Přejme jim to.

X


Bude bomba!

(11.12.) Odporúčame sledovať INFO začiatkom budúceho roku. Máme pre všetkých copákov a copáčky pripravenú malú informačnú bombu. Nó, my by sme ju vykecali aj hneď, ale Míša určil časovanie. Nedá sa inak...
Rovnako na budúci rok je naplánované v spolupráci s manažerom COPu Honzom Homolkom - skvalitnenie rubriky KONCERTY. Okrem väčšej spoľahlivosti pribudnú konkrétne miesta aj časy vystúpení!!! (Keďže na január/leden má band naplánované hlavne skúšanie, fakticky to vypukne cca vo februári/únoru.)

Tch


Míša na vlnách UCF

(11.12.) Ak šťastena zapraje (a Míša splní čo slúbil) prudko sa zdvihne vedecko-bluegrassová úroveň našich pochybných stránok. Máme od neho totiž sľúbenú štúdiu/úvahu "Vo stavu českýho bluegrássu", ktorú jeden ešte pochybnejší nemenovaný country & folkový plátok uverejniť odmietol. No, nerobme z toho žiadne aféry, každý má právo na názor. Ten Míšov sa veríme objaví u nás.

Tch

Fernet, mravenci a obtiahnuté pulóvre => KŘEST

(10.12.) Ták, a máme (takmer všade) pokrstené! UCF boli pri tom Brnenskom a treba povedať, že i keď v bašte "Panenky" - účasť, atmosféra aj bar mali veľmi slušnú úroveň. Krstil Ruda Křesťan, ako je vzhľadom na náše rýpanie do Trávy:-) napodiv stále dobrým zvykom. Trochu sa Fernetom cvrklo po diele, (viac do štamprdlí...) a bolo. Hošani mierne upravili playlist, a okrem zaradenia úplných noviniek z "Biča" vytiahli aj zopár klasík, a tak sme sa zas po čase vyplakali na niektorých starších perlách z "Lucerna LIVE", ach. Kilom třešní na dortu bola ovšem úžasná scénka "Mravenec a primátorka", údajne zo spoločenského života kapely pri oslavách 20tín. Nedá sa popísať, jednoznačne treba vidieť! Celkovo veľmi pozitívne kultúrne vyznenie vystúpenia nemálo podporili aj niektoré brnenské copáčky, v proklate obopnutých pulóvroch a sukniach - úúúf - nedá sa popísať, jednoznačne treba...

Tch

 

Tak teda bič...

(6.12.) Po prísľuboch a všeliakom balamútení nás Míšom, vás nami a vôbec tak vzájomne - nové CD je konečne tu. Iste ste si ale všimli, že sa nakoniec klucí napriek našej (dez)informácii rozhodli pre pôvodný názov "Bič", i keď kvôli jeho pekelnej strohosti až do poslednej chvíle váhali. Na prelomu roku chytáme preview diela, snáď aj s nejakou tou MP3 ukážkou pre trestuhodne nezasvätených

Tch


Držíme sa!!!

(14.10.)Zaujímavé veci sme sa nedávno dozvedeli z auditového serveru navrcholu.cz Naše stránky si s takmer 35.000 unikátnymi hosťami a 73.000 zhliadnutými stránkami stabilne udržujú 30-35. miesto z bezmála 1000 zaregistrovaných hudobných webov. Denne sa s copáckou ideológiou, či už prostredníctvom Testov, Blbiniek, alebo informácií zoznámi v priemere 40 ludí, ktorí si prezrú asi 80 strán. Z "priamej konkurencie", t.j. homepage českých kapiel a intreprétov nás ale predstihli iba Tři sestry, Lunetic, Lucie a Nohavica. Prístupy na stránky iných českých bluegrassových kapiel sa totiž zväčša pohybujú max. iba v niekoľkých tisícoch... Takže vďaka a voľte aj naďalej Cop!

Tch

Aktuality zo štúdia

(9.10.)Pred niekoľkými málo hodinami sa realizovala nahrávka prvej piesne na nové CD, ktoré sa napriek avízam nebude volať "Bič" ani "Co nám k ránu táhlo palicí", ale jednoducho "COP". Bude obsahovať 12 jednoznačných hitoviek a dokonca aj multimediálny bonus z dielne Vinceho. Vzhľad tradične ním vytvoreného obalu vám (dúfam) poskytneme v najblišších hodinách, dňoch alebo niekedy inokedy. Hodobná stanica MTV (Magyar televísió) už skupinu údajne kontaktovala ohladne zaradenia nejakého klipu do jej vysielania. Kedže ale tá vraj žiaden dostatocne reprezentatívny nemá, chytajú sa poslať aspoň výber toho najlepšieho z domáceho videa Jerryho Štěrby. O jeho zaradení do vysielania vás budeme informovať.

Tch


Dústojná oslava vánoc

Jelikož to už s novým albem Copu vypadá více než nadějně, chlapci si pro nás připravili vánoční koncertní bloky, ve kterých kromě křtu nověnarozeného disku, společné meditace a rychlokursu jazzgymnastiky uvidíte mnoho hezkého a zajímavého. Přijít mají i milí hosté kteří jen prohloubí atmosféru pohody a vzájemného porozumění, které tak dúvěrně známe ze všech nahrávek našich oblíbených interpretú. Navštivte proto některé z vystoupení souboru a dústojně tak oslavte příchod vánoc. Pokud venkovní teplota klesne pod -10C, budou prý púvabné asistentky podávat teplé kakao a koláčky. Radujme se přátelé!

X


Karel drogy nebere (ani Míša)!

Áno, je to tak. Pod vplyvom tejto iste bohulibej agitačnej piesne, alebo skôr pod vplyvom úplne niečoho iného sa Míša rozhodol nadobro aj na zlo skoncovať s odporným návykom a prestal fajčit/nekouří!!! Skutočne je tomu tak, nekecáme! V čase Dobrofestu (koniec augusta/srpna) to ťahal už mesiac a pol. A rovnako ako Karel Gott v pesnièke, aj Míša v reále najmä kvôli hlasu, s ktorým údajnì už začínal mať vážne problémy. želajme mu výdrž a neponúkajme ho!!!

Tch


Nowack v ohrožení života!

Naše osvěčené tajné zdroje vypustili závažnou informaci, že Petru Nowackovi bylo už několikrát vyhrožováno smrtí a údajně jen díky neohroženosti jednoho jeho 68-letého fanouška se nedávno podařilo v pražském klubu CI5 zabránit pokusu o atentát. O jeho likvidaci prý usiluje "Spolek západočeských učitelú angličtiny", kteří se cítili neobyčejně dotčeni jeho prúpovídkami na koncertech, ve kterých se s humorem jemu vlastním pasuje do jejich řad. "Je to skandál a nezústane nepotrestán", nechal se slyšet rozlícený předseda spolku Jack Voháòka. Myslíme, že by policie měla proti těmto teroristúm urychleně zakročit, protože další podobný útok, jakým byla 3kg učebnice AJ pro samouky vržená k pražskému podiu by příštì mohl být Nowackovi osudným.

X


Nové CD aktuálne!!!

Nové CD Copu avizujeme (ako vždy) už pomaly rok. Tentoraz sa ale Míša definitivne zaprisahal, že nahrava sa začne niekedy na jeseò a na vianoce by album "Bič" mal byť vonku. Ak všetko klapne, vyjde rovnako ako "Pár minut" u Ji-Ho-Music. Míšov sólový projekt sa zrejmä trochu odloží, hoci materiál by údajne bol. Ako vždy asi hlavne ide o peniaze,vydavate¾a a autorské práva. Na to narazil pred časom vo svojom debute najmä Forehand. Teraz je ale Míša rozhodnutý: " Vyseru se na nì, napíšu sám nìjaký vìcy, tvrdì ze života, vo tìch ženskej, tak jak to je..." Ak svojim rozhodnutiam dostojí, budúci Forehand asi bude stáť za to! Tešme sa.

Tch


Dobrofest 2000

Organizátori opät šťastne stavili na už legendárnu bombastickú atmosféru trnavského kúpaliska a zas im to raz vyšlo. Jednoducho - kombinácia open air, žhavej trnavskej letory a chladného plzeòského piva nemôýe končievať inak. Tentoraz si COP priviezol aj predkapelu, nejakých Køesťanov s trávou, a alebo s čím. Tí asi nevedia čo od dobroty, tak prifičali so svetelným parkom, údajne odkúpeným pod rukou od Pink Floyd, ktorí už na staré kolená majú radšej prítmie. Každopádne ale napr. "Pár minut" vo fialovom opare a dyme čo zostal po trávistoch malo svoj zaujímavý rozmer, rovnako ako veselé poblikávanie svetiel do "Baby, baby" a pod. :-)

Tch


Prezbrojenie


Kedze Misu strasne mrzelo, ze nejaky Malina (ex-Druha Krava) ma papierovo „nejlepsi kytaru v republice" – Martin &co 1946, cim ho neferovo tromfol o rok, rozhodol sa, ze s Martinkami konci. Oslovil preto Norimbersku dielnu STOL a vysledok vraj stoji za to. Nove delo ma podla neho „nejsilnejsi zvuk co jsem kdy slysel", je vyrobene z brazilskeho ebenu „Makasar" a jednoznacne JE „nejlepsi v republice". Co dodat?

snáï len to, že napriek tejto (dez)informácii stále hrá na Martinke...

Tch


Petr Slama back in CZ

„,Koupil dum v Karlovych varech a stehuje se spatky", ako nam prezradil jeden nemenovany lider Copu. Takze z pravidelneho letneho hostovania sa zrejma stane pravidelna zalezitost. Ako sme sa este dozvedeli, s Petrovym dobrom sa rata aj do radou Forehandu, ktoreho popularita udajne rastie geometrickym radom.  Nejvacsi odvazlivci ju pomaly zacinaju porovnavat (ak neni Jirka W. nablizku) k popularite Copu. Nakolko to su prehnane slova sa ukaze.

Tch

Solovy Misa

S novym albumom Copu to nebude az take horuce, ako sme vas pred casom (dez)informovali. Podla poslednych Misovych sprav by malo vybehnut snad niekedy na jar (?) pod nazvom „Bic". Uplna novinka je ale sprava, ze Misa pripravuje aj solovy projekt, pripraveny zhruba na buduci rok. Nechcel toho moc prezradzat, ale CD by sa malo niest v duchu Toma Pettyho, tak se nechajme prekvapit.

 Tch

Dobrofest´99 bol dobry!

Pre tych, co si zas raz nechali ujst jedinecnu trnavsku atmosferu kupaliskovych koncertom mam len jedinu spravu - poriadne to dokaslali. Lebo snad ani neexistuje jedinecnejsie prostredie pre koncerty copackeho kalibru - open air (so strieskou), prilahly lesicek, bar hned za hladiskom, plzenske pivo a napusteny bazen pre nadmerne rozhorucenych. Podobne ako 2 roky dozadu, Copaci hrali spolu s Nezmarmi a to od 22:00 do cca 1:45 co je na dnesne pomery (a za 70Sk!) velmi slusne. Pisat o nalade copackeho bloku ako o burlivej, by bol eufemizmus jak prasa. Nevelke hladisko vrelo takym sposobom, aky som doteraz nikdy nezazil. Divaci Cop dobre poznali a vsetko spievali vedno s nim. Atmosfera pri poslednom kusku, Don Pedrovi, ked nikto nesedel, vsetci krepcili, hulakali a blaznili bola nepopisatelna, extaticka. Rovnako ako druhe dejstvo v spominanom bare, kde sa Misa nenechal zahambil a tahal to s nami  az dokym nas rano nevyhodili...

 Tch


Copák v Doremi (nejde o fabuláciu!!!)

Donedavna nepriestrelna bariera hudobneho nevkusu TV NOVA bola nedavno definitivne zlomena. Kym inym ako Copakom! Nebojacny Standa Hajek z Pribrami vniesol do inak nepocuvatelnej karaoke relacie „Doremi“ copackeho ducha, ked neohrazene zaspieval narodu „Ma dati dal“ z albumu „Par minut“. Napriek retarovanym poznamkam oboch moderatorov a vlaznej reakcii „odbornej“ poroty, Standa ulohu copackeho misionara v pohode ustal, ba co viac, aj ked nalada relacie vyvolavala silnu nevolnost, zachoval si pozoruhodny a rydzi humor. Mozno aj preto, ze sa profesionalne venuje cisteniu mestskych kanalizacii. Obavam sa ale, ze kanal NOVA ostane zas na dlhy cas zaneseny...
tchMisa medialnou hviezdou?

Od zlych jazykov sa k nam donieslo, ze Misu trapi, mala medialna povedomost o Cope. Kazdy ufnukany folkac v TV vari, sutazi, sedi v porotach, moderuje a on nic. Rozhodol sa to teda zobrat do vlastnych ruk a pred casom: „Zakoupil jsem krompac, lopatu a kolecko, chodi po zahrade, sazim stromy ..." Ako zistilo UCF, za touto na prvy pohlad nevinnou aktivtou sa skryva tvrde atakovanie a zakulisny lobizmus ohladne nastupnictva Premka Podlahy v relacii Receptar. Jeho sance su udajne pomerne vysoke, kedze kanditaturu na poslednu chvilu stiaholi taky fovoriti ako Lou Fananek Hagen a Jirina Svorcova. Ohrozit by ho mohol uz snad iba posledny navrh vedenia CT, dosadit na toto miesto „virtualneho" moderatora v podobe Barta Simpsona. Ako to vsetko dopadne vas budeme informovat.
X.Copák im to natrel!

Pocas marcovych (breznovych) mastrovstiev Francuzska v pojedani Flammenkeuchen (strasne syte placky so smotanou) nekompromisne zauradoval clen prezidia UCF, Don Pedro, tohocasu studujuci v Lyone. Spolu s dvoma tymovymi kolegami obsadil spraskanim 22 placiek vyborne druhe miesto a stal sa tak vicemajtrom Francuzska v prezierani sa, o com, ako ho poznam, vzdy tajne snival. Odniesli si krasnu cenu v podobe 55l piva. Zase sa raz ukazalo, ze materialna prevaha zo strany „zapadnych" zrutov stoji na hlinenych nohach. Nad silne omastenou hmotou moze zvitazit len nezlomny copacky duch. Bravo Don Pedro, sme na teba hrdi!

Tch

Tohoročné INFO (01)

Ešte staršie INFO (98-99)

Aktuálne INFO

 

COP moc uvíta akékolvek vaše reakcie, názory,alebo aj príspevky na ultracopácku tému. (reportáž, fotky, výmysly a pod.) Do toho!!!Ak sa Vam pacime......pridajte na svoje stranky nasu ikonku.


ultracopfans@email.cz