©UCF 1999


 

UCF má narodeniny!

 
  Nadišiel čas, v ktorom UCF oslavuje 1.výrocie virtuálnej existencie, a nám sa zažiadalo zaželať vám, ľuďom dobrej vôle čo počúvate COP, všetko dobré, hlavne teda to zdravíčko, ostatne máte v paži. Len aby pivo nezdraželo.

Neviem prečo, ale tuším, že tento rok bude dobrý. "99, budeš dobrý!" by som aj nastriekal na nejaký ten múr keby mi nelepilo, že ma chytia. Všetko speje ku krajšej budúcnosti. Vegetariáni melú z posledného už teraz a budú čím ďalej tým viac vytláčaní tvrdšou a rozpínajúcou sa skupinou viagránov. Lesy sa naplnia štebotom copáčok a otrlí desperádi budú hrať pri ohňoch Harleya a Kladivo až do rána bílyho. Turisti pôjdu v nedeľu miesto do hôr do Gabčíkova a kofola v Marianke zlacnie na 5.50Sk. COP absolvuje turné po Európe. V jedálni mi dajú dupľu.

Bude to dobré, hovorím. Človek sa obráti k prahodnotám ľudstva. Sex, žrádlo, ľudské práva. K slovu sa dostanú fajnšmekri, ktorým ide viac o kvalitu ako o kvantitu. Dni budú plynúť pomalšie a plnšie. Aj my budeme plynúť pomalšie a plnšie, tak po duchovnej ako po žalúdočnej stránke. Svetový pokrok prinesie mnoho kulinárskych objavov, v Čechách a na Slovensku budú zriadené popredné bádateľské stanice v oblasti klobás, údeného a uhoriek. Syr Tofu bude zakázaný a čečenské mafie pašujuce tento tovar tvrdo stíhané. Minister zdravotníctva bude varovať pred prílišnou konzumáciou muessli. Doba striedmeho stravovania a triezveho náhľadu na svet je za nami, pred nami sa otvára obzor plný nečakaných prekvapení, netušených kombinácií. Nastáva obroda. Čas vysnívaný toľkými generáciami básnikov. Po nekonečných blúdeniach, muž a žena, copák a copáčka, sa nájdu, pri klobáske hodia reč a zadívajú sa do očí. Čistota nového sveta z nich sfúkne škrupinu neúprimnosti a ich mysle budú plné priezračne voniacich myšlienok. Štatistikám sa zvysoka vysmejú do očí a budú žiť spoločným čulým životom až do striebornej senility. Potom sa chytia za ruky a vo dvojici sa vydajú naveky do lesov vyhľadať prameň Pravej Kofoly, pri ktorom sa raz všetci zídeme.

Životom bude vládnuť mrď! V horách sa budú striedať víchrice a pekelné horká a utužovať tak vzťahy. V krčme budú krčmolezci vzývať múzy a ich báchorky sa medzi pospolitým ľuďom stanú povestnými. Deň bude mat 25 hodín aj bez tyčinky Deli, zato okorenený dobre modrou hudbou. A možno aj Míša si vymyslí nové pravdivé príbehy zo života priateľov a známych aby letné hviezdy mohli blednúť pri jeho rozprávaniach.

A to sa teda máme na čo tešiť.

DonPedro

Staršie perly:
  Výchova k copáctvu
  Bullgrasstronómia
  Polemické zamyslenie
  Liečebné zamyslenie
  Zamyslenie od Trhača
  Zamyslenie nad jubileom
  Sviatočné zamyslenie
  Hrejivé zamyslenie
  Nezdravo melancholické zamyslenie
  Klobásové zamyslenie
  Romanticko-gastronomické zamyslenie
  Zamyslenie s prekvapivým rozuzlením
  Odstrašujúce zamyslenie
  Folkloristické zamyslenie

e