©UCF 1998


 

Letné copácke múzy
(kontroverzne melancholické zamyslenie)


    Že to poznáš - uvidíš z diaľky na letnej akcii zaujímavú múzu - a je to tu. Zrazu nemôžeš poriadne zaspať, chuť na pivo mizne bohvie kde. Stále sa ti hlavou preháňajú myšlienky na to, čo prinesie ďalší deň - tebe a tvojej múze. Keď sa potom ráno ideš umyť do potoka, čo by si samože inak nikdy neurobil, keď si ideš na kopec pozrieť raňajší východ slnka, cítiš to prijemné vzrušenie - stretneš ju tam niekde? Zaželá ti s úsmevom dobré ráno? Bez úsmevu? Bez trička? A cele ráno sa motáš sem a tam - a stále nič. Ešte spí, alebo vstala dávno pred tebou a keď ťa nikde nestretla, ľahla si znova spať (aj to sa stáva)? Pripadne spí a snivá o Brad Pittovi, ale na to ty vôbec nemyslíš.

Cítiš okúzlenie sympatickou múzou - to, čo ti po celý čas (okrem teplých raňajok) chýbalo. A cítiš aj jej sympatie - mohlo by z toho byť aj čosi viac, síce by sa ale vytratila ta vzrušújuca neistota, ako keď na skale visíš na nalomenom chyte. A tak to obaja vychutnávate - ona stále možno čaká na tvoj prvý krok a ty... A ty stále nič - baví ťa to. Stále to odkladáš na ďalší deň - takto je to predsa oveľa vzrušujúcejšie.

A potom sa jedného rána začne lúčiť, zbalí sa a odchádza - oveľa skôr, ako si myslel. Je pozde drozde - povie ti Ahoj a už uteká na vlak. Stretneš ju ešte niekde? O rok..?

Už okolo seba nevidíš teplú letnú prírodu - zo stromov začínajú padať prvé listy, z oblakov prvé kvapky a pred chvíľou si stúpil do nejakého blatového sajrajtu. Zjesenieva sa a ty musíš tiež odísť. Možno o rok, možno zajtra, s touto, s inou...

Stopo

 

Staršie perly:
  Výchova k copáctvu
  Bullgrasstronómia
  Polemické zamyslenie
  Liečebné zamyslenie
  Zamyslenie od Trhača
  Zamyslenie nad jubileom
  Sviatočné zamyslenie
  Hrejivé zamyslenie
  Nezdravo melancholické zamyslenie
  Klobásové zamyslenie
  Romanticko-gastronomické zamyslenie
  Zamyslenie s prekvapivým rozuzlením
  Odstrašujúce zamyslenie
  Folkloristické zamyslenie

 

Kontakt na tvorcov a klub: ultracopfans@email.cz