©UCF 1998

 
.

 

Je COP nebezpečný experiment?

Aj Aurel Nosatý z Terchovej údajne tvrdieval, že Copácka hudba je super na dlhé cesty autom...

 

Veľkolepý experiment na ľuďoch. Tak označuje jeden z popredných českých psychoenergosugestológov, prof.Cvrkúľ, tvorbu a produkciu skupiny COP. Jeho reakciu sme dostali v priamej súvislosti s posledným uverejneným Zamyslením.

Vedec kategoricky odmieta akýkoľvek pozitívny vplyv copáckej hudby na zdravie a vývin človeka, ba naopak tvrdí, že táto pácha na našich organizmoch také ireverzibilné zmeny, až to pekné neni.

Lekári aj bluegrassoví fanúšikovia vedia, že počas koncertov Copu je do nich púšťaná značná elektroakustická energia spojená so silnou emisiou Ego-lúčov, ktorá potom pôsobí v ľudskom tele. Nikto však nevie, ako a či poškodzuje mozog a ďalšie orgány. Pri zanietenej copáckej produkcii na nás teda pôsobí vysokofrekvenčné energoegoakustické žiarenie, podobne ako keď sledujeme napr. správy v televízii, alebo manželku pri manipulácii s naším počítačom. To má za následok zvyšovanie krvného tlaku, ovplyvňuje kardiostimulátory u osôb s poruchami srdečného rytmu, urýchľuje vytváranie predčasných záverov (či začiatkov), zajakávanie či precitlivelosť na nezaplatené zloženky.

V súvislosti s Copom, na rozdiel od vyššie spomínaných situácií, hrá dôležitú patogénnu úlohu moment "pozitívneho očakávania" a otvorenie zmyslov. To spôsobuje, že po cca 20-tich minútach aktívneho počúvania ich produkcie sa bunky mozgového tkaniva zahrejú o 0,1 st. Celsia, nehovoriac o tom, že aj samému človeku je dosť hic. Vedci na čele s prof.Cvrkúľom neúnavne pátrajú po tom, čo všetko môže toto zahriatie spôsobiť. Verzia známeho lyonského energetika slovenského pôvodu, práve pôsobiaceho v Kodani, alebo hocikde inde, Ing.Pecheura, že ľudom bude po zahriatí skrátka teplejšie, však na Cvrkúľov vedecký tím nezapôsobila ako dostatočne fundovaná a relevantná. Každopádne, tím prof.Cvrkúľa zistil silný vplyv copáckeho energoegoakustického žiarenia na pozornosť - čo môže byť rizikovým faktorom napr. pre vodičov, na výkonnosť a rozumný úsudok - pri riešení napr. partnerských problémov či vyvolávanie náhlych euforických stavov. Tie sa nemusia oplatiť copákom chirurgom či stomatológom (resp. ich pacientom). Kapela tieto vplyvy údajne trestuhodne tutlá, analogicky napr. so zahmlievacími ťahmi cigaretovej lobby začiatkom nášho storočia, keď sa pod ich vplyvom o škodlivých účinkoch začalo vážne a vedecky hovoriť až oveľa neskôr. Negatívnu úlohu tu zohrali "vedci", ktorí za peniaze tabakových koncernov mlčali o patogénosti a návykovosti.

Prof. Cvrkúľ tvrdí, že za beztrestnosťou nebezpečnej tvorby skupiny COP stojí silná bullgrassová komunita, ktorej aktivity údajne najčastejšie pozoroval na internete, prirovnávajúc ich zvrátenosť k obhajobe šírenia drog, nejedeniu po 18:00 či seriálu Baywatch,. proti čomu sa my Ultracopfans zásadne staviame. Baywatch je super. Alternatívne, a určite serióznejšie výskumy Ing.Pecheura z Kodane však naznačujú, že negatívne účinky energoakustického žiarenia sa prejavujú iba u osôb s narušeným klobásovo-salámovým režimom, a že teda Cvrkúľ dosť kecá. Rozriešením tohto problému, v ktorom je stále ešte veľa neznámych, sa bude venovať rozsiahla konferencia počas celej jesene. Prebehne prevažne v bratislavskom podniku "U Kelta" a s výsledkami (ak ich nezabudneme) vás iste zoznámime.

Tchurillo


 

Staršie perly:
  Výchova k copáctvu
  Bullgrasstronómia
  Polemické zamyslenie
  Liečebné zamyslenie
  Zamyslenie od Trhača
  Zamyslenie nad jubileom
  Sviatočné zamyslenie
  Hrejivé zamyslenie
  Nezdravo melancholické zamyslenie
  Klobásové zamyslenie
  Romanticko-gastronomické zamyslenie
  Zamyslenie s prekvapivým rozuzlením
  Odstrašujúce zamyslenie
  Folkloristické zamyslenie

 

 

 

 

}