©UCF 1998


 

Hrejivé zamyslenie

...
Je na čase zahodiť sentimentálne slinty do koša a neskrývane sa radovať! Aj kde so mnou možno nebude súhlasiť kopec zatrpknutých pesimistických abstinentov (zdravím DonPedra), táto jeseň sa vydarila. Zlatavé lístie na stromoch vonku asociuje iné zlatavé príjemnosti, určené výlučne na vnútorné použitie. Na bezbrannú copácku dušu podlomenú čarom babieho leta útočia, okrem iného, nové reklamy ponúkajúce "Pravú českú whisky" od Stocku, ktorej hrejivý obsah za (údajne) nemrazivú cenu má lákavú ambíciu naplniť české domácnosti pohodou, úsmevmi a srdečnosťou sklených pohľadov. To bude radosti. (...hoši děkujem, hoši děkujem!)

Copákom ktorí zas raz odolali lákadlám vojenskej prezenčnej služby a naďalej študujú priniesla jeseň nové vzruchy v podobe zvodných spolužiačok z prvých ročníkov, ktoré ako nespútaná riava naplnili zatuchnuté chodby Alma Mater novými neokukanými panorámami a ťažkou vôňou svojich intim sprejov. Toľko mladého života a vitality! No odolaj... Verím však, že správni copáci sú všetkými masťami (na)mazaní a nezabúdajúc na príslovie: "Staršie drevo lepší oheň robí" nezavrhnú ani prepadnuvšie veteránky z vyšších ročníkov.

November rozptýlil aj chmúry na tvárach koryfejov UCF. Odpoveď na pálčivú otázku, či vôbec existujú pravé Ultracopáčky, ktorú krvopotne hľadali počas dlhých večerov na dne všakovakých fliaš sa po výročnom koncerte v Trnave zdá jasná. Nepochybne! Ladne nôžky podupávajúce do "Za zdí", planúce oči zarosené "Pár minutami" , trasúce sa prsty na spúšťach fotoaparátov. "Černy, blond i brunety, byly Copem zakletý", ako by možno povedal Bohouš Ch. , keby videl, s akým nadšením si nechávali tieto "ultragirls" Mišom podpisovať slávny citát z našej GALÉRIE. (!!!) Povodne som teda čakal kľudnú jeseň bez väčších vzruchov. kopec vašich prístupov na stránky a ohnivé ultracopáčky mi to prekazili. Našťastie.

Tchurillo


Kontakt na tvorcov a klub:ultracopfans@email.cz